Yazarlarımız

 Abdullah Büyük

  Sevgi ve Rahmetin Gölgesinde Aile Hayatımız
Ekleme Tarihi: 08.09.2019
Rabbimiz tarafından büyük bir ikram olarak verilen bu düzen ve intizama eşlerin bağlı kalmaları aile hayatlarının Allahın varlığını ispatlamasının bir delili olarak gösteriliyor. Yine bu önemli konunun bir başka yönü ise evlilik hayatının temelinde hukuki prensiplerin değil sevgi ve rahmetin olduğu gerçeğidir.
Yazının Devamını Göster

 Nureddin Yıldız

  ‘Sünnetullah’ nedir nasıl yaşanır.?
Ekleme Tarihi: 08.03.2019
Sünnetullah olarak bilinmesi gereken hakikatlerden biri de Allah’ın nezdindeki gün kavramının bizdeki gün gibi olmadığıdır.
Yazının Devamını Göster

Prof.Dr. Nevzat Tahran

  Bayram tatil mi aile mi demek
Ekleme Tarihi: 25.08.2018
Bayram tatilinde ailesinin yanında olmaktan ziyade gözden uzak tatil-eğlence planları yapabiliyor. Peki bu doğru mu? İlla ki bir yerlere gidilecekse kişi nasıl bir yol izlemeli? Prof. Dr. Nevzat Tarhan anlatıyor
Yazının Devamını Göster

 Feyzullah Birışık

  Küçük cihad yoktur Büyük ve en Büyük cihad vardır
Ekleme Tarihi: 26.08.2018
Her ne zaman Çeçenistan ya da her hangi bir cihad beldesinde cihad haberlerini gazete sayfaları arasında ya da internet sitelerinde görsem Nisa suresinin 75.ayetini alt yazı olarak heberin altında geçtiğini hissederim…
Yazının Devamını Göster

 Sema Maraşlı

  Kadın Lobisi ve Yargının Bağımsızlığı
Ekleme Tarihi: 09.12.2018
Aile konusundaki kanunların görüşüldüğü bir hukukçular çalıştayında benden önce konuşan Hakim Bey 6284 sayılı kanun çıktığında, her şikayete gelen kadının kocasına 6 ay hapis cezası verdiğini söyledi. Kanuna göre 10 günden başlıyor ceza. Neden 10 gün değil de 6 ay evden uzaklaştırma verdiğini şöyle açıkladı:
Yazının Devamını Göster

 Fatma Tuncer

  Hayata dair 2
Ekleme Tarihi: 28.08.2018
Okul ise, kişi ile toplum arasında önemli bir köprüdür. Okul hayatına geçen bir çocuk, hayatı bir başka boyutuyla tanımakta, artık yiyip içen, tüketen bir varlık olmanın ötesinde sosyal yaşama ve kendisine neler katabileceğini düşünmeyi öğrenmektedir.
Yazının Devamını Göster

 Musab Seyithan

  Din İbadet midir Yoksa Ahlak mıdır..?
Ekleme Tarihi: 27.08.2018
İbadetin bir özel bir de genel anlamı vardır. Namaz oruç hac zekât gibi belli şekilleri ölçüleri zamanları ve mekânları olan ibadetler özel anlamlı ibadetlerdir.
Yazının Devamını Göster

 Halil Atalay

  BÜTÜN HAYATIMIZ İBADET OLSUN MU.?
Ekleme Tarihi: 30.07.2012
Ömer ibnü’l-Hattab (r.a) anlatır: Rasûlullah’ı (s.a.v) şöyle söy­lerken işittim: “Ameller niyetlere göre değer bulur. Herkesin niyet ettiği ne ise, eline geçecek olan da ancak odur...”
Yazının Devamını Göster

» Bizden Haberler

» Videolar

» Makaleler

» Önerilenler

Faaliyet
Duyuru
Takvimi

Canlı Yayın
Tekrarı

Aile
Makaleleri

Üye Olmak
İstiyorum

Bagis
Yap!