DUYURULAR  SOSYAL MEDYA 
 
Pazartesi sohbetlerimiz devam etmektedir akşam namazından sonra

Erkekler:  Ahmet TOMAŞOĞLU
0 505 792 16 86

BİR SÖZ
Facebook
YouTube
Canlı Yayın
  EL BERR Berr [ Yarattıklarına gereken nimetleri bahş eden ] Ya Berr ismi şerifi Nazar değmesinden korkulan çocuğa 70 defa okunmalıdır.Tüm mahlukatın şerrinden emin olur.  
GİRİŞ AiLE MEKTEBi ViDEOLAR PSiKOLOJi FAALiYETLER ETKiNLiKLER iLETiŞiM
Bizden Haberler
Abdullah Büyük Videolar...
Haftalık Canlı Yayında Dersl...
Yeni binamızın açılışı yapıl...
Yaptığımız bazı dini broşürl...
 
Kalemden Kelama
HİKAYE YARIŞMASINDA DERECEYE...
ŞİİR YARIŞMASINDA DERECEYE G...
RESİM YARIŞMASINDA DERECEYE ...
BAĞIMLI DEĞİL ÖZGÜRÜM...
 
Seminerlerimiz
AİLE MEKTEBİMİZİN 3. DERSİ A
AİLE MEKTEBİMİZİN 2. DERSİ =
AİLE MEKTEBİMİZİN 1. DERSİ =
 
Dost Sitelerimiz
 
 Abdullah Büyük


  Dünyadaki Cennet: “Huzurlu Aile Yuvası”
Ekleme Tarihi: 11.01.2012İster inanın, ister inanmayın. Acı bir gerçektir ki, bugün en önemli meselelerimizden birisi, “Aile” konusudur. 2011 yılının ilk üç ayında yani Ocak, Şubat ve Mart aylarında boşanan çift sayısı 31.413 ailedir. Ürperdiniz değil mi? Ne yazık ki, durum budur.
Ama niçin? Bin bir ümitle, heyecanla kurulan aile yuvalarımız nasıl oluyor da bir iki ay içinde yıkılıp gidiyor? Her insan, her ilim ehli bununla alakalı düşüncelerini, fikirlerini, sebepleri ortaya koyabilir. Ancak önemli olan husus çözümün, çarenin ne olacağı konusudur.
İşte önemli olan bu soruya bu haftaki mesajımızla cevap vermeye çalışacağız. Sahabeden Abdullah İbn Mesud (Allah kendisinden razı olsun) der ki: Yapmış olduğunuz her işin, her amelin bir kültürü, ilmi, imamı bulunmalıdır.”
Görülüyor ki, evliliklerin uzun süre devam etmemesinin sebeplerinden en önemlisi, evlilik ile alakalı bilgilerimizin az olması. Her derdin bir çaresi olduğu gibi, bu meselenin veya problemin de bir çözümü vardır. Sizlere iki tane çözüm teklifimiz vardır. Eğer bunlara önem verir ve gereğini yerine getirirsek, öyle inanıyorum ki, inşallah kurulan yuvalarımız dağılmayacak ve yıkılmayacaktır.
Bu çarelerden birisi ve en önemlisi, ebadı küçük, muhtevası ve hacmi büyük olan bir eseri okumanızı tavsiye edeceğim. İlgili eserin ismi zaten dikkat çekici: “Dünyadaki Cennet: Huzurlu Aile Yuvası” isimli eserdir. Eşlerin birlikte okuyacağı veya nişanlanmış gençlerin düğünden önce okuyacağı güzide bir eserdir. Anlıyoruz ki, evlilik hayatımız ya cennetten bir köşe veya cehennemden bir köşe. “Kaderim buymuş, alın yazım böyleymiş” diyerek kenara çekilmenin bir mantığı yoktur.
İlgili eserin müellifi yeni adıyla yazarı, ülkemizin sevilen ve sayılan, mümtaz şahsiyetlerden biri olan Osman Nuri Topbaş Efendidir. Her konuda ve her alanda başarısını ispatlamış Altınoluk Yayınları, bu güzel eseri yayınlamakla, büyük bir boşluğu doldurmuştur. Elinize aldığınız zaman, tane tane, cümle cümle okumaktan zevk almamanız ve feyiz almamanız mümkün değildir.
Bu konuda size küçük çaplı bir sürprizimiz vardır. Konya’dan başlayarak ülkemizin birçok vilayetinde “Aile Mektebi” isimli programlarla hizmet veren ADEF (Aile Dernekleri Federasyonu) Akit okurlarına ücretsiz olmak üzere ilgili eseri gönderecektir. Az miktarda olan eserin maddi değeri 2 Tl. dir. Yoğun istek neticesinde ilgili eser bitecek olur ve hediye olarak gönderemezsek, şu adresten temin etmek mümkündür: İkitelli Org.San. Bölg. Turgut Özal Cd. No:117/2-c Başakşehir/İst. Tlf: 0 212 671 07 00. Faks: 0 212 671 07 17 numaralar aracılığı ile eseri temin edebilirsiniz. Veya ADEF Derneğine telefon açabilir, isteyebilirsiniz: 0 332 358 28 29. E-mail: adef @hotmail.com.tr
Okuyacağımız eser 96 sahifedir. Soru cevap bölümü o kadar verimli ve çözüm üreten bilgilerle donatılmış ki, elinize aldığınızda bırakmak istemiyorsunuz. Ancak eserin önsöz bölümünü gayet dikkatli ve anlamaya çalışarak okumamız gerekir.
Aile Hayatınız ile alakalı ikinci çare ise, bulunduğunuz vilayetlerde “Aile Mektebi” programları varsa, o programlara ailece katılmanızdır. Bugüne kadar yaklaşık 33 vilayette programı uygulayan ADEF, ülke halkımıza, hassaten evlenmiş eşlere çok büyük hizmetlerde bulunmaktadır. Cumanız mübarek olsun. Selamlar ve sevgilerle.

   Abdullah Büyük ait diger başlıklar
KUR’ AN VE MÜSLÜMAN
1438 Ramazan’ın Anısına
İktisadi güç ve önemi
Siyasi güç ve önemi
Müslüman ümmetin güç kaynakları
Daraltılmış kulluktan, genişletilmiş kulluğa geçiş
Müslümanın önüne konulan üç kitap
Bakışlarımızı İslamlaştırmalıyız
Akit gazetemizin muhterem okuyucularına saygılarımla
Sorunlarımızın çözüm adresi
Mü’mine mazeret yakışmaz
Dünya ile imtihanımız

Derneğimiz
DERNEK BAŞKANLIĞI
DERNEĞİMİZ HAKKINDA
RİBAT EĞİTİM VAKFI
İLİM ve AİLE MEKTEBİ
GIDA HAYIR MARKET
EVLENDİRME
 
 Köşe Yazarlarımız 

Anket
İnternetten dini video ve dersleri düzenli takip eder misiniz ?
Düzenli izlerim
Arasıra izlerim
Dengeldiğimde izlerim
Konusu ilgimi çekerse izlerim
Kısa olursa izlerim
Uzun olursa izlerim
Haftada bir defa izlerim
Ayda bir defa izlerim
İzlemiyorum / İzlemem
 
Ana Sayfa - Tüzük - Yukarı Çık         
©  2005-2017   GOKKUŞAĞI AİLE DERNEĞİ | Gökkuşağı Aile Derneği
WebSite: VS MEDYA