DUYURULAR  SOSYAL MEDYA 
 
Pazartesi sohbetlerimiz devam etmektedir akşam namazından sonra

Erkekler:  Ahmet TOMAŞOĞLU
0 505 792 16 86

BİR SÖZ
Facebook
YouTube
Canlı Yayın
  EL LATÎF Latif [ En ince işlerin bütün nceliklerini bilen, kullarına iyilikler ulaştıran ] Ya Latif ismini zikreden huzura kavuşur, her şeyde başarılı olur. Maddi durumu düzelir. Hasta olan iyileşir. Dileklerin olması, kısmet ve rızık için Okunur.Günde 16641 defa okunması tavsiye edilmiştir .  
GİRİŞ AiLE MEKTEBi ViDEOLAR PSiKOLOJi FAALiYETLER ETKiNLiKLER iLETiŞiM
Bizden Haberler
Abdullah Büyük Videolar...
Haftalık Canlı Yayında Dersl...
Yeni binamızın açılışı yapıl...
Yaptığımız bazı dini broşürl...
 
Kalemden Kelama
HİKAYE YARIŞMASINDA DERECEYE...
ŞİİR YARIŞMASINDA DERECEYE G...
RESİM YARIŞMASINDA DERECEYE ...
BAĞIMLI DEĞİL ÖZGÜRÜM...
 
Seminerlerimiz
AİLE MEKTEBİMİZİN 3. DERSİ A
AİLE MEKTEBİMİZİN 2. DERSİ =
AİLE MEKTEBİMİZİN 1. DERSİ =
 
Dost Sitelerimiz
 
 Abdullah Büyük


  Akit gazetemizin muhterem okuyucularına saygılarımla
Ekleme Tarihi: 26.05.2017Son güncelleme: 26 Mayıs 2017 08:38

Sizlerle haftada bir beraber oluyoruz. Problemlerimizi, başarılarımızı, hedeflerimizi ve en önemlisi olan Ahiret Gününü hatırlatmaya çalışıyoruz. Akit Gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni, “Ramazan Ayı boyunca günlük mesajlarınızı verirseniz çok memnun oluruz” dedi. Biz de kırmadık ve “peki” dedik.

İnşaallah yarın Ramazan ayımız başlıyor ve ilk teravihimizi, ilk sahurumuzu, ilk seherimizi, ilk oruç niyetimizi, ilk imsak ve ilk iftarımızı gerçekleştirmenin heyecanı, Müslüman ümmeti kuşatmış durumda.

Yukarıda zikrettiğimiz altı maddeden oluşan ilklerimiz, Ramazan Ayımızın ve kulluğumuzun rehberleri olacaktır.

Tutacağımız oruç sebebiyle, kalplerimiz incelmeye başlayacak, kalplerimiz inceldikçe, birlikte yaşadığımız toplumumuzu idrak etmeye ve farkına varmaya başlayacağız. Her zaman olduğu gibi kalpleri taşlaşmış olan azınlık güruh Ramazan ayımızın gölgesine sığınmak yerine, inkârlarına, isyanlarına devam edeceklerdir. Umarız ki bu rahmet ayının farkına varırlar ve kendilerini yoktan yaratan Rabbimize nankörlük etmezler.

Oruç sebebiyle kalpleri incelmeye, bakışları Allah’ın nuru ile bakmaya başlayan Müslüman zengin kardeşlerimiz, açlarımızı, kimsesizlerimizi, yetimleri ve dul hanımları, borç altında ezilenlerimizi yakinen fark edecek, böylece içimizde, Müslümanlık sevincini büyütmüş olacağız.

İftar sofralarımızı daraltmak ve genişletmek kendi elimizdedir. Yeter ki Ramazan ayına yönelik özel bir bütçe oluşturalım. Eğer iftar sofralarımızı evlerimizde genişletmek imkânına sahip değilsek, vakıflarımızın, derneklerimizin, aşevlerimizin geniş sofra imkânlarından istifade edebiliriz.

Ramazan ayı sebebiyle, günlerimiz, hafta ve aylarımız ve ömrümüzün tamamını İslam günleri haline getirme imkânına sahip oluyoruz. Bu sebepten dolayı, Ramazan ayı, tüm ayları dolaşır ve bünyesinde ne varsa, uğradığı aya boşaltır. 12 ayı dolaşması, 33 senede tamamlanır.

Burada önemli bir konuya hep birlikte parmak basmak istiyoruz. Eğer bir kimse Ramazan ayında hayırlı ve iyi işler ve hizmetler yapmaya muvaffak olursa yani başarı sağlarsa, bütün yıl boyunca kendisine başarı ihsan edilir.

Eğer bu ayı gönül dağınıklığı ile geçirirsek, tüm yıl boyunca dağınık yaşamaktan kendimizi kurtaramayız.

Bir başka gerçekle sizleri tanıştırmak istiyoruz: Bu ayda eda edilen nafile namazlar, zikirler, evrad ve sadakalar, infaklar, benzeri ibadet ve ameller, diğer aylardaki farz ibadetler seviyesindedir. Bu ayda yapılan bir farz amel, diğer vakitlerdeki 70 farz ibadetine denktir.

Bu arada şu hatırlatmayı yapmadan geçmeyelim. Halkımız arasında “Üç aylar” olarak ele alınan Recep, Şaban ve Ramazan Aylarının peş peşe gelmesi biz Müslüman kullara şunu hatırlatıyor: 

Recep Ayında, Allah-Kul ilişkisini, irtibatını gündemimize aldık. Şaban Ayında, Resul-Kul irtibatımızı adeta gözden geçirdik, şimdi ise Müslüman Ümmete özel tahsis edilmiş Ramazan Ayında, birikimlerimizle mübarek ayı idrak etmeye başladık.

İnşaallah yarından itibaren idrak edeceğimiz Ramazan Ayımızın,  Müslüman ümmet ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Siz okuyucularımızla beraber olacağımız mesajlarımıza farklı bir usül getirmeye çalıştık. Şöyle ki, sizleri zihnen yormamak için, bir ay boyunca günlük yazılarımızı üç farklı boyutta okuyacak ve bizlere dua edeceksiniz.

Birinci bölümde kısa bir mesaj sunacağız. Onu takiben, Peygamber Efendimizden meal olarak bir hadis takdim edeceğiz. Ancak, fark şudur: Peygamberimizin buyurduğu bu hadiste sorumluluklarımız ve vazifelerimizin ne olacağını maddeler halinde dile getireceğiz. Üçüncü bölümde ise, günlük hayatımızı yönlendirecek bazı prensipler ve fıkhi kaideler madde madde dile getirilecektir. İnşallah yârınden itibaren başlayacak yazı ve mesajlarımızın Allah yanında kabul edilmesini umuyor, cümlenize selam ve saygılarımı sunuyor, Cuma günümüzü tebrik ediyorum.


   Abdullah Büyük ait diger başlıklar
KUR’ AN VE MÜSLÜMAN
1438 Ramazan’ın Anısına
İktisadi güç ve önemi
Siyasi güç ve önemi
Müslüman ümmetin güç kaynakları
Daraltılmış kulluktan, genişletilmiş kulluğa geçiş
Müslümanın önüne konulan üç kitap
Bakışlarımızı İslamlaştırmalıyız
Akit gazetemizin muhterem okuyucularına saygılarımla
Sorunlarımızın çözüm adresi
Mü’mine mazeret yakışmaz
Dünya ile imtihanımız

Derneğimiz
DERNEK BAŞKANLIĞI
DERNEĞİMİZ HAKKINDA
RİBAT EĞİTİM VAKFI
İLİM ve AİLE MEKTEBİ
GIDA HAYIR MARKET
EVLENDİRME
 
 Köşe Yazarlarımız 

Anket
İnternetten dini video ve dersleri düzenli takip eder misiniz ?
Düzenli izlerim
Arasıra izlerim
Dengeldiğimde izlerim
Konusu ilgimi çekerse izlerim
Kısa olursa izlerim
Uzun olursa izlerim
Haftada bir defa izlerim
Ayda bir defa izlerim
İzlemiyorum / İzlemem
 
Ana Sayfa - Tüzük - Yukarı Çık         
©  2005-2017   GOKKUŞAĞI AİLE DERNEĞİ | Gökkuşağı Aile Derneği
WebSite: VS MEDYA